A 1 | Lara Koch BC Herxheim | Sascha Koch BC Herxheim | Christian Tanneur München |
A 2 | Christian Blaß BC Saarlouis | Christoph Fisch BC Saarlouis | Manuel Strokosch BC Hüttigweiler |
A 3 | Netty Lensink Boul Animo | Sander Beukers Midi Delft | Peter Bonarius De Gooiers |
A 3 | Marcel Backhaus NBC Köln | Philipp Hönig Royale Cologne | Ulrich Fallen NBC Köln |
A 5 | Steffen Kleemann BC Herxheim | Benjamin Lehmann BC Herxheim | Steven Hoffmann BC Weinheim |
A 5 | Dominique Probst 1. MKWU | Markus Probst 1. MKWU | Stefani Probst 1. MKWU |
A 5 | Gaby Kurtz Rüsselsheim | Assane Husseine Otterbach | Mohamed El Mahyaou, Bommequet Roosendaal/ Holland |
A 5 | Anthony Caquelard Wittlich | Alfred Clüsserath Wittlich | Michel Klein Wittlich |
A 9 | Renate Heff Kirtorf | Lothar Erb Kirtorf | Nik Heyder Bern (CH) |
A 9 | Mirko Kayser Dudelange | Michel Lefevre DEM | Renato Clufou DEM |
A 9 | Django Tremmel Rockenhausen | Patrick Woll Rockenhausen | Steffen Moog Rockenhausen |
A 9 | Bernd Lubitz Diaboulo Bochum | Björn Lubitz Diaboulo Bochum | Tobi Lubitz Diaboulo Bochum |
A 9 | Klaus Bittner Bornheim Boules | Ahmed Kerck Bornheim Boules | Andreas Dosch Bornheim Boules |
A 9 | Mario Gaffuser Woustviller | Alexandre Szestke Strasbourg | Stephane Arend |
A 9 | Alain Laterza Schifflange | Fabien Bertrand Schifflange | Adrien Daunois Schifflange |
A 9 | Felix Czeska Rockenhausen | Jochen Jud Rockenhausen | Michael Siragusano Rockenhausen |
B 1 | Toufik Faci Düsseldorf sur place | Marco Lonken Düsseldorf sur place | Manon Dallery Freiburg |
B 2 | Marco Kowalski Raunheim | Temur Kurlanor Dreieichenhain | Francesco Daniele Zweibrücken |
B 3 | Aart v.d. Born Gouda | Norbert Schifferburg | Theo Wansink Gouda |
B 3 | Theo v.d. Meer Aviro Bieber | Jeroen v.d. Mei Aviro Bieber | Raymond Tonert Aviro Bieber |
B 5 | Achim Schlichter Herxheim | Jule Strauß Herxheim | Dieter Strauß Herxheim |
B 5 | Michael Hornickel Essingen | Wolle Doerr Essingen | Manfed Simon Essingen |
B 5 | Simone Seitz Viernheim | Mario Halbleib Gründau | Markus Liebenau Gründau |
B 5 | Kevin Fisch BC Saarlouis | Georg Busche RKV Ensdorf | Ralf Klau BC Saarwellingen |
B 9 | Rietje Vermeulen Gouda | Peter Johan Ugen Gouda | Thom Dessing Gouda |
B 9 | Maria Liebich Weiskirchen | Hartmut Liebich Weiskirchen | Rosie Kerschl Weiskirchen |
B 9 | Tina Stoller Darmstadt | Tom Arnold Langenselbold | Olivier Wiebert Darmstadt |
B 9 | Lars Schirmer Berlin | Rosario Italia Diefflen | Vincent Probst 1.MKWU |
B 9 | Dang van Dung PC Gründau | Francesco Minervino Aachen Aix Team | Andreas Meyer BC Nippes |
B 9 | Mustafa Cetin Bornheim Boules | Salih Kilinc Bornheim Boules | Marcel Jachenko Bornheim Boules |
B 9 | Andy Ludwig BC Saarlouis | Stephan Schwitthal BC Saarlouis | Thomas Waller Saarwellingen |
B 9 | Achim Wagner | Marco Staudt SG Rumkugler Kassel | Ralf Knobloch PF Alzey |
C 1 | Vovo Penz Kalk d'Azur | Larbie Saad BC Köln | Rolf Leinert Kalk d'Azur |
C 2 | Elke Amelia Böhm Hauenstein | Frank Böhm Hauenstein | Finn Böhm Hauenstein |
C 3 | Patrice Jurzack Nizza | Remy Kastner Paris | Eric Lehmann Mailand |
C 3 | Minh Trau Diaboulo Bochum | Peter Scholten SV Siemens | Jaspar Schlüpen SV Siemens |
C 5 | Nicole Herrmann BC Essingen | Jürgen Riedl Bornheim | Uwe Geib BC Niederkirchen |
C 5 | Herbert Zimmermann Marburg | Helmut Schmidt Marburg | Stefan Zierau Fulda |
C 5 | Meike Pfaff Wiesbaden | Patrick Klement BC Niedersalbach | Hans-Joachim Neu Wiesbaden |
C 5 | Loic Gemlem Marseille | Jeremie Suchaud Racing | Alain Lux München |
C 9 | Eva Schumann Winterbach | Claude Galand Winterbach | Hans Schumann Winterbach |
C 9 | Jean Yves Sagrafena Düdelingen | Toni Gasparo Düdelingen | Leo di Dodo Düdelingen |
C 9 | Franziska Jatzek Lincke Bouler | Manuel Kern Viernheim | Norman Wessbecher Lincke Bouler |
C 9 | Gilbert Mestre Santenay | Valerie Mestre Santenay | Michel Renaud Santenay |
C 9 | Ute Axmann SV Siemens | Petra Dedy Diaboulo Bochum | Andrea Wacke SV Siemens |
C 9 | Micha Gehlhard Darmstadt | Fred Günter Darmstadt | Moritz Haller Darmstadt |
C 9 | Susanne Klein BC Essingen | Moritz Kullmer Ottersheim | Thitviat Rattanahem Ottersheim |
C 9 | Tom Wierzoch Recklinghausen | Michael Jücker Les Petits Trier | Tom Becker Les Petits Trier |
D 1 | Amin Chigure Krefeld | Hamid Krefeld | Mohamed Wuppertal |
D 2 | Doris Wendehake Rüsselsheim | Michael Noack 1.FPC Frankfurt | Christoph Bühler Bornheim Boules |
D 3 | Gisela Meller Alzey | Bianca Koch Alzey | Silke Müller Rockenhausen |
D 3 | Martin Schmidt Langenselbold | Susanne Schmidt Langenselbold | Dale Smith Langenselbold |
D 5 | Thomas Baumeister Frankfurt | Rolf Schünhoff Frankfurt | Thomas Fikler 1.FPC Frankfurt |
D 5 | Natascha Schulz Essingen | Tim Schulz Essingen | Matthias Göhr Essingen |
D 5 | Thomas Müller BC Herxheim | Markus Lederle BC Herxheim | Jonas Hitzendegen BC Herxheim |
D 5 | Thomas Schöhl PCCM Mainz | Roland Rübel PCCM Mainz | Gerhard Scherer PCCM Mainz |
D 9 | Fredy Lay Ensdorf | Herbert Bauer Ensdorf | Beppo Ehl Ensdorf |
D 9 | Uwe Annel Viernheim | Sebastian Lechner Oettingen | Matthias Ress Augsburg |
D 9 | Monique Midi (NL) | Marwin de Gooiers (NL) | Rob |
D 9 | Sharon Knapp 1.BCK | Olli Knapp 1.BCK | K.-P. Tscheliesnik 1.BCK |
D 9 | Lukas Kuhr Mechenhard | Johannes Bräu 1.MKWU | Michael Thekart Viernheim |
D 9 | Peter Karl Darmstadt | Roman Kohnich Darmstadt | Dea Amman |
D 9 | Jesko Giloi Hochstein | Reiner Schulz Hochstein | Peter Dittrich Hochstein |
D 9 | Axel Uhlenhaut Darmstadt | Doris Hutzler TGW | Dietmar Metz TGW |